محصولات

روش تشخیص ارده خوب و مرغوب

تشخیص ارده کنجد مرغوب و خوب

با رسیدن فصل سرما مصرف محصولات کنجدی بخصوص ارده کنجد، بشکل چشمگیری افزایش می یابد اما از آنجا که اکثر مردم با روش های تهیه و انواع کنجد هایی که می تواند در ساخت ارده بکار برود آگاهی ندارد، شاهد هستیم که مردم به سمت ارده هایی با قیمت کم تر می روند که مقرون به صرفه تر هستند.(بطوری که قیمت مهمترین معیار خرید ارده کنجد می شود) شاید بگویید ارده، ارده است و نوع کنجد و … زیاد مهم نیست.اما این ظاهری قضیه است و باطن کار چیز دیگری است!
با ما همراه شوید تا شما را با راه های تشخیص ارده خوب و مرغوب و همچنین تشخیص اینکه کدام ارده ها را از کنجد های نامرغوب و استفاده شده است آگاهی یابید. در ادامه بخوانید.

انواع مختلفی ارده = کیفیت های مختلف

همانطور که قبلا نیز گفتیم:«ارده کنجد انواع مختلفی دارد.» اما تقریبا تمام کارشناسان اعتقاد دارند مرغوب ترین ارده کنجد، “ارده ایی است که از کنجدِ ایرانیِ برشته”  تهیه شده باشد است. کنجد ایرانی ایده آل ترین نوع کنجد برای تهیه ارده است که با تفت دادن و برشته شدن، دارای طعم و بوی منحصر بفرد و شگفت انگیزی می شوند.

بطور کلی برای فرآوری یک ارده کنجد مرغوب، عوامل تعیین کننده زیادی وجود دارد که از این بین نوع کنجد مصرفی و روش تهیه ارده جز مهمترین فاکتورها هستند. بعضا ما شاهد هستیم که بعضی از تولیدی ها  از کنجد های بی کیفیت با طول عمر بالا، یا مخلوط کنجد بی کیفیت و با کیفیت و هزاران روش متقلبانه دیگر استفاده میکنند و در نتیجه قیمت تمام شده ارده بسیار کمتر و مقرون به صرفه تر بنظر می رسد.

+نوع کنجد بکار رفته در آن

حتما ارده فروشنده یا تولید کننده بپرسید که از چه نوع کنجدی استفاده کرده است؟ این سوال اینقدر مهم و اساسی هست که به نظر ما قبل پرسیدن قیمت ارده ابتدا نوع کنجد بکار رفته در آن را مشخص کنید. بطور کلی می توان کنجد های موجود در بازار ایران را به دو دسته کنجد ایرانی و کنجد خارجی تقسیم کرد. کنجد ایرانی قیمت و کیفیت بالاتری نسبت به کنجد خارجی برای تهیه ارده کنجد دارد. بر همین اساس ارده کنجد ایرانی کیفیت بهتری نسبت به نمونه های خارجی خود دارد.( البته قیمت بالاتری هم دارد)

+بو و عَطر ارده:مهمترین فاکتور سنجش ارده کنجد مرغوب

بو و عطر ارده را میتوان یکی از مهم ترین شاخص ها برای سنجش و ارزیابی کیفیت و مرغوبیت ارده به حساب آورد. اینکه ارده کنجد چه رایحه ایی باید داشته باشد توضیح آن در قالب کلمات، بسیار دشوار است ولی افراد مجرب و باتجربه اکثر مواقع از طریق رایحه و بوی آن متوجه کیفیت می شوند.

+رنگ ارده کنجد :

عوامل زیادی مانند تاریخ تولید آن بر روی رنگ ارده تاثیر دارد و نمی توان رنگ ارده را بعنوان یک شانسه مستقل برای شناسایی ارده کنجد خالص و مرغوب حساب کرد؛اما رنگ ارده کنجد بر اساس نوع کنجد بکار رفته و نوع ارده باید بین رنگ سفید کرم تا قهوه ایی روشن باشد.

وقتی تصمیم به نوشتن این پست کردم خیلی دو به شک بودم و نمیدونستم خوب از آب در میاد یا نه، چون واقعا سخته که با کلمات روش های حساس و دقیق بالا رو توضیح داد امیدوارم که توانسته باشیم هرچند اندک به شما در انتخاب و تشخیص ارده مرغوب کمک کرده باشیم. اگر درباره روش های تشخیص ارده اصل و مرغوب سوال و یا ابهامی دارید میتونید در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید و ما هم در اسرع وقت به شما پاسخ می دهیم.(البته به زودی یک فیلم آموزشی جامع و گویا تر هم درباره ارده مرغوب و نحوه تشخیص آن آماده می کنیم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *